Könyvadatok
Inzulinrezisztencia Diéta és kezelés
Puhafedelű, ragasztott kötés
Szerző(k): Erdélyi-Sipos Alíz MSc, Dr. Tűű László
Szakmai lektor: Kubányi Jolán, MSc,
Felelős szerkesztő: Dr. Böszörményi Nagy Klára
Tördelés és tipográfia: Németh János
Borítóterv, grafika: Németh János
Terjesztés: Végh Rita
Nyomda és kötészet: Belvárosi Nyomda Zrt.
Ár: 3480 Ft
Tulajdonságai
Méret: 148 x 210 mm
Terjedelem: 100 oldal
Kiadó: SpringMed Kiadó Kft.
Megjelenés időpontja: 2021
Nyelvezet: Magyar
ISBN: 978-615-5166-90-7
ISSN: 2060-3495
A könyv megvásárolható E-book változatban is.
Leírás
Az inzulinrezisztencia fogalma az utóbbi években a széles nyilvánosság előtt is ismertté vált.
A könyv első részében a dietetikus szerző foglalja össze az étrendváltoztatás lényegi pontjait, melyek az inzulinrezisztenciában követendők. Idézet a dietetikus bevezetőjéből: „Szénhidrátanyagcsere-zavar, prediabétesz, cukorbetegség, diéta. Ezeket a szavakat hallva a páciensek szeme előtt egy lemondásokkal, tiltásokkal, korlátozásokkal teli, méréssel, számolással járó, a szabad választásukat, „mozgásukat” szűkítő étrend képe jelenik meg. Hosszú évek tapasztalata alapján mondhatom, hogy ez nem így van. A kezdeti megtorpanás, nehézség után egy új világ tárul fel, az egész étrend sokkal változatosabb, színesebb, gazdagabb, ízletesebb és az egészséges táplálkozáshoz nagyon közel álló lesz. Ebben segít ez a könyv.”
A könyv második részében az orvos szerző bemutatja a vércukor-szabályozás rendszerének összetettségét, a hormonális rendszerek egymásra kifejtett hatásait. Segít megérteni az inzulinrezisztenciát kísérő szerteágazó tüneteket és eligazodni a szükséges terápiás lépések elindításában. A könyv végén az orvosi kifejezések magyarázó szótára és a könyvben szereplő receptekhez készült színes ételfotók találhatók.
Paraméterek
Tartalom | A szerzők előszava I. rész - AZ INZULINREZISZTENS BETEG DIETOTERÁPIÁJA Írta: Erdélyi-Sipos Alíz, MSc, dietetikus, táplálkozástudományi szakember 1. Bevezetés 2. Együnk, de hányszor? 3. Tápanyagokról az inzulinrezisztencia tükrében 4. Fókuszban a szénhidrátok 5. Egy életre szóló egészséges és finom étrend 6. Receptek II. rész - AZ INZULINREZISZTENCIA ORVOSI VONATKOZÁSAI Írta: Dr. Tűű László, belgyógyász, endokrinológus orvos 1. Bevezető 2. Mi is az az inzulinrezisztencia? 3. A magas inzulinszint kialakulásának mechanizmusai 4. A kialakult magas inzulinszint biológiai következményei 5. Az inzulinrezisztencia, a magas inzulinszint klinikai tünetei és kivizsgálásuk 6. Terápiás lehetőségek III. rész - HASZNOS INFORMÁCIÓK Orvosi szakkifejezések értelmező szótára A SpringMed Kiadó könyvajánlója IV. rész - SZÍNES MELLÉKLET A RECEPTEKBEN SZEREPLŐ ÉTELFOTÓKKAL |