Könyvadatok
Sokszínű egészségtudatosság
Puhafedelű, ragasztó kötött
Szerző(k): dr.Takács Éva
Felelős szerkesztő: Dr. Böszörményi Nagy Klára
Tördelés és tipográfia: Hakucsák Róbert
Borítóterv, grafika:
Terjesztés: Végh Rita
Nyomda és kötészet: Belvárosi Nyomda Zrt.
Ár: 3400 Ft
Tulajdonságai
Terjedelem: 304 oldal
Kiadó: SpringMed Kiadó Kft.
Megjelenés időpontja: 2015. szeptember 16.
Nyelvezet: Magyar
ISBN: 978-615-5166-58-7
ISSN: 1786-5670
A könyv megvásárolható E-book változatban is.
Leírás
Különleges korban élünk, a társadalomtudományok (pszichológia, szociológia, pedagógia, ideértve a művészeti nevelést is) és az experimentális/orvos/biológiai természettudományok sosem voltak még ilyen mértékben egymásra hatók, egymáshoz ennyire közeliek.
E könyv szerzői is a sokszínű egészségnevelést, mint tudatos életmód- és tervezett epigenetikai hatást, a tudás közérthető terjesztését a jelen és jövőbeni magyar társadalom egészsége, életminősége szempontjából döntő fontosságúnak tartják.
A néhai Kopp Mária professzor asszonnyal együtt, 2012 elején létrehozott EDUVITAL Nonprofit Egészségnevelési Társaság a tudás közérthető terjesztését tűzte ki elsődleges céljául. E céllal az a szándéka, hogy testünk-lelkünk működését és a biológiai, társadalmi és információs környezetünket megismerjük, annak sokszínűségével találkozzunk egy köteten belül.
Ha ezt a célt elértük, akkor nemcsak megértjük az egészséggel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, hanem azokat meg is szeretjük.
Ezért lett a mottónk is: Értsd! Csináld! Szeresd!
Paraméterek
Tartalom | Előszó Az egészségbiológia élettani és orvoslási alapjai 1. Egészséges életmód: tudatos epigenetika (Falus András) 2. Mennyit, miért, hogyan? – Táplálkozás és folyadékfogyasztás (Antal Emese - Schmidt Judit - Bíró Lajos) 3. Mozgás, testtartás, tánc, mindennapi gerincvédelem (Somhegyi Annamária) 4. Mindennapi mérgeink (Tompa Anna) 5. Krónikus beteg gyermek a családban, közösségben (Madarasi Anna - Altmann Anna-Blatniczky László) 6. A szexualitás kérdései (Forrai Judit) 7. Alvás és egészség (Purebl György) 8. Amit a védőoltásokról feltétlenül tudni kell (Kulcsár Andrea) 9. Az őssejtek jelene és jövője az egészség szolgálatában (Urbán Veronika – Uher Ferenc) Jog és szociológia az egészség tükrében 10. „Beteg-jogok” (Feith Helga Judit) 11. Kapcsolatok és bizalom az iskolai és családi közösségekben (Dávid Beáta – Lukács Ágnes) 12. Együttélés és sokféleség. Jut hely mindenkinek – kultúrák találkozása, kisebbségek (K. Nagy Emese) 13. A magyarországi roma/cigány kisebbség helyzete és életkörülményeit befolyásoló tényezők (Angyal Magdolna) Pszichológia, pszichiátria és egészség 14. Szenvedélybetegségek – kémiai és viselkedési addikciók (Koronczai Beatrix – Demetrovics Zsolt) 15. Kockázatok és kihívások a munka világában. A kiégés (Fülöp Emőke) 16. Táplálkozás és egészség – evészavarok (Babusa Bernadett – Túry Ferenc) 17. Az élethelyzeti stresszel való megküzdés (Coping) elmélete és gyakorlata (Hoyer Mária) 18. Katasztrófák és lelki traumák ismérvei, kezelésük; különös tekintettel a vörösiszap-katasztrófára (Magyar Judit) 19. Egyedül a többiekkel szemben: kortárs bántalmazás (Pozsvai Dóra) Esztétikai nevelés és az egészséges személyiség 20. Testünk, lelkünk, művészetünk (Székely Csilla Imola) 21. A mesék hatásai az óvodában (Pásztori Ágnes) 22. Képekkel, formákkal beszélni. Gondolkodás, alkotás, megértés a látás nyelvén (Paulovkin Boglárka) 23. Mosoly a betegágynál (Béres András) Hogyan beszéljünk az egészségről? 24. Kommunikáció az egészségről. Az ismeretátadás hatékony megoldásai (Molnár Csaba) 25. Utószó helyett a TANTUDSZ programról (Feith Helga Judit – Melicher Dóra – Falus András) Hasznos információk |